Як відкрити кав'ярню: рахуємо інвестиції.

 


Як і при відкритті будь-якого бізнесу, відкриття кав'ярні потребує детального бізнес-плану. Маленька, велика, кав'ярня самообслуговування і кавова точка в роздрібному магазині - все має свої особливості, але мабуть, статті витрат будуть завжди ідентичні, з різницею лише в масштабах витрат і доходів.


Сьогодні ми поговоримо саме про інвестиції, якщо Ви хочете мати повну покрокову картину відкриття кав'ярні, завантажте ЧЕК-ЛИСТ і приступайте до роботи.


відкрити кав'ярню. бюджет. бізнес-план

А ми тим часом приступаємо до інвестицій та їх розумного (рекомендованого) розподілу за категоріями.

 
Наприклад: Ваш бюджет на відкриття 70 тисяч доларів, ось Вам формула яка частка (%), має бути інвестована у приміщення, автоматизацію команду…

 
Поїхали:

 

 

Старт проекту: 15% загального бюджету

 Ця категорія інвестицій може стосуватися як досвідченого підприємця, так і новачка. Які інвестиції ми сюди включаємо і стежимо, щоб вони сильно не перевищили позначку в 15% від бюджету, що є на відкриття кав'ярні: консалтинг (необхідний новачку), брендинг, дизайнер, архітектор, технологи, юрист і податковий консультант (якщо необхідні).


 

Приміщення 5% загального бюджету

Комісія ріелтору (зазвичай 50% від вартості 1 місяця оренди), оренда та гарантований платіж у розмірі 1-2 місяців оренди.
 

 
Ремонт та адаптація приміщення кав'ярні 30%

Ремонт приміщення, меблі та декор, вентиляція, кондиціювання, електрика, пожежна безпека (обладнання), охорона, літній майданчик.

 
Документація та дозвіл при відкритті кав'ярні 1%

Реєстрація бізнесу, отримання ліцензій (якщо є алкоголь), пожежна безпека (документація та консалтинг), інші документи

 
Автоматизація бізнесу 1%
Програма автоматизації Poster, бухгалтерські програми, обладнання для автоматизації, офісна техніка

 

Підбір та навчання команди 2%

У цю статтю видатків Ви вкладаєте розмір 1 місячного фонду оплати праці і це швидше резерв, ніж керівництво до дії. Заробітну плату працівникам потрібно платити з доходів, які Ви отримаєте після старту роботи закладу.


Отже в інвестицію на команду включаємо: підбір персоналу, навчання та адаптація, форма, резервний фонд оплати праці з розрахунку 1 місяць
 

Обладнання кав'ярні 26%

Кавове (кавомашина, кавомолки), холодильне, морозильне, посудомийне, барне, інші дрібні кухонні гаджети
 

Посуд та інвентар 10%

Інвентар для кухні, посуд, прилади, сервірування, декор, текстиль

 

Скільки витратити на маркетинг кав'ярні - 5%

Якщо Ви витрачаєте менше 5% – вважайте, що про Вас ніхто не знає, окрім випадкових схожих чи місцевих жителів. Більше – має бути виправдано (свята, сезон, маркетингова політика найближчого конкурента).

 
Що входить до цієї категорії інвестицій у кавовому бізнесі:
 

  1. фото,
  2. сайт,
  3. відео ролики,
  4. послуги дизайнера,
  5. поліграфія,
  6. копірайтинг (статті, огляди),
  7. робота з блогерами,
  8. реклама,
  9. івент на відкриття,
  10. подарунки та програма лояльності

 

Запуск кав'ярні 5%

Перша закупівля продуктів та розхідників, резервний фонд 1% на непередбачені витрати на стартіІдеально цю історію окреслити в електронних таблицях та приступати до наступного етапу: розрахунком гіпотези доходів та витрат. Вам допоможе наш чек-лист з відкриття кав'ярні (посилання вище)


​Бажаємо найшвидшого повернення інвестицій!